Contabil/ă (responsabilă raportare)

Grawe Carat №14270995, 29 septembrie 2024
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Prin aplicarea la acest anunț, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în scopul contactării Dvs. în procesul de recrutare pentru posturile vacante în compania noastră, conform legislației în vigoare privind protecția datelor cu caracter personal.
Competențe și studii:

Studii superioare finalizate în contabilitate;
Experiență în domeniul contabilității minim 3 ani;
Cunoasterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS);
Experiență în utilizarea softul SAPconstituie un avantaj;
Cunoștințe avansate în utilizarea pachetului de bază Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint, Internet, Outlook);
Permis de conducere categoria B.

Profil personal:

Orientare spre respectarea termenelor limită și atingerea obiectivelor;
Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă);
Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activităților;
Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență.

Responsabilități:

Recepționarea, controlul și prelucrarea documentelor;
Ținerea corespondenței cu SFS și cu autoritățile de control;
Elaborarea Rapoartelor Statistice și celor prevăzute de legislația în vigoare;
Calcularea taxelor și a impozitelor, TVA, etc;
Alte sarcini specifice funcției.

Oferim:

Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale;
Posibilitatea schimbului de experiență în cadrul grupului;
Posibilități de promovare;
Pachet de compensare atractiv;
Oficiul în centrul orașului;
Participarea la Training-uri.

Vă rugăm să trimiteți CV însoțit de o fotografie recentă în română sau engleză, la adresa electronică: job@grawe.md, indicând funcția pentru care candidați Ex: “CV pentru funcția de Contabil/ă (responsabilă raportare)”.

Candidații care corespund profilului nostru de cerințe vor fi contactați. E-mail:
job@grawe.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide